/ / 5 מזונות בריאים שיכולים להיות רעילים אם אתה אוכל יותר מדי מהם

5 מזונות בריאים שיכולים להיות רעילים אם אתה אוכל יותר מדי מהם

מזונות בריאים מסוכנים

מאמר זה נכתב על ידי מריגריס טיילור מסופק על ידי השותפים שלנו ב מְנִיעָה.

זה אומר על נהנה מכל הדבריםמְתִינוּת? זה לא רק חל על יין אדום, לחם טרי, או קינוחים טעימים. זה נחשב גם עבור מזון נקי. כי אם אתה מדבר על אגוזים, דגים, עלים ירוקים, או דגנים מלאים, יש כמעט תמיד מקרה שבו אתה פחית יש יותר מדי דבר טוב. הנה, תשעה מזונות נהדר עבור שאתה יכול להיות מסוכן אם להגזים. (לאבד עד 15 פאונד ללא דיאטה עם לאכול נקי כדי לקבל Lean, 21 יום שלנו נקייה ארוחה תוכנית ארוחה.)

מזונות בריאים מסוכנים

אגוזי ברזיל

אלה אגוזים ענק ידועים להיות # 1המקור של סלניום, מרכיב חיוני קורט שממלא תפקיד חיוני הרבייה ועוזר לגוף להדוף את הזיהום. למעשה, רק אגוז ברזיל אחד יכול לספק עד 90 mcg של סלניום, וזה כמעט פי שניים סלניום כפי שאתה צריך ביום. וגם מנה אחת אונקיה (זה שש עד שמונה אגוזים) חבילות עצום 777 אחוזים של הצרכים סלניום היומי שלך.

אכילת מנה מדי פעם של אגוזים ברזיל הואבסדר, אבל יש להם כל יום יכול לשים אותך בסיכון רעילות סלניום - אשר יש פוטנציאל לגרום נשירת שיער, גסטרואינטסטינאל, בעיות נוירולוגיות, סחרחורת, ואפילו התקפי לב או אי ספיקת כליות. "שמור את זה לשבוע אחד המשרתים, או פשוט יש אגוז אחד או שניים כמה פעמים בשבוע," אומרת ג 'סיקה Cording, R.

מזונות בריאים מסוכנים

תרד, סלק ושמן שוויצרי

אנחנו לא צריכים להזכיר לך שכל אחד מהםירקות הוא תחנת כוח תזונתיים. אבל הם גם גבוהים במרכיבים טבעיים הנקראים oxalates. Oxalates למעשה לעבוד כמו prebiotics כדי להאכיל את החיידקים הבריאים במעיים שלך. אבל אם אתה נוטה אבנים בכליות, לאכול יותר מדי מזון אוקסלט גבוה רק עושה דברים יותר גרוע. "הכליות אמורות לסנן את התרכובות האלה, אבל אצל מי שנוטה לאבני כליה, הכליות מתקשות לעשות זאת, מה שעלול להוביל להצטברות ולהיווצרות אבנים בכליות", אומר קורדינג.

במקרה זה, זה יכול להיות הכי טוב כדי להימנע ממזונותכי הם גבוהים ב oxalates לחלוטין. שוחח עם הרופא שלך כדי להבין מה הכי טוב בשבילך. אם אתה צריך לחתוך מזון אוקסלט גבוה, דיאטנית יכולה לעזור לך למצוא חלופות נמוכות אוקסלט, כמו כרוב או כרובית.

מזונות בריאים מסוכנים

טונה בקופסת שימורים

זה זול, נוח, ארוז עם חלבוןואת אלה חשוב כל אומגה -3. אבל טונה משומר מכיל כמה כספית, אשר יכול לפגוע במערכות העצבים ואת המוח של העוברים בפיתוח וילדים צעירים. כמויות גבוהות יותר של כספית יכולות להיות רעילות גם למבוגרים (הסימפטומים כוללים חוסר תחושה או עקצוצים, בעיות ראייה ובעיות זיכרון). אבל מומחים לא יודעים בדיוק כמה טונה עמוסה כספית היית צריך לאכול כדי לקבל חולה.

לבן טונה albacore מכיל יותר כספית מאשראור טונה, ואת הסכום שאתה יכול לאכול תלוי במשקל שלך. לדוגמה, אדם 110 פאונד צריך להיצמד פחות מ 4 גרם של טונה לבנה לבנה או 9 אונקיות של טונה אור בשבוע. אבל אדם במשקל 165 ק"ג יכול לקבל 5 גרם של טונה לבנה לבנה או 14 גרם של טונה אור בשבוע, על פי חישובים מ דוחות לצרכן. (לידיעתך, פחית טונה היא 5 אונקיות).

אם את בהריון, מניקה או מנסהלתפוס, עם ההנחיות שנקבעו על ידי ה- FDA: ליהנות עד 12 גרם של מאכלי ים כספית נמוכה בשבוע, כמו שרימפס, סלמון, שפמנון, או טונה אור. עבור טונה כספית גבוהה יותר כספית, להגביל את עצמך לא יותר מ 6 אונקיות בשבוע. (ו להתרחק אלה 12 דגים לגמרי).

מזונות בריאים מסוכנים

בשר אדום, צדפות ושעועית לבנה

כל השלושה הם מקורות העליון של ברזל, אשר משחקתפקיד חיוני באספקת חמצן לשרירים. ובעוד מעט מדי ברזל יכול להשאיר אותך מרגיש חלש ועייף, מקבל יותר מדי יכול להוביל לכשל בכבד.

כמובן, הרבה אנשים נאבקים להגיע מספיק של המינרלים בדיאטה שלהם. אז עומס הברזל נוטה להיות די נדיר, במיוחד אם המקור היחיד שלך הוא ברזל, אומר קורדינג. אבל אם אתה לוקח תוספת ברזל? אולי כדאי לדבר עם דיאטנית. "חשוב לדעת מה הצרכים שלך ולקבל להתמודד על איך לאזן מקורות מזון ותוספי מזון", אומר קורדינג.

מזונות בריאים מסוכנים

אורז חום

כמובן, פחמימות מורכבות היא שם נרדף לבריאותמזון. אבל אורז הוא גם טוב קליטת ארסן המתרחשת באופן טבעי בקרקע ומים. ואורז חום נוטה לספוג יותר מהמתכת הכבדה מאשר עמיתיה המזוקקים.

ארסן הוא קרצינוגן אנושי ידוע, וכרגע, אין סף בטיחות עבור כמות של ארסן במזון. אבל מומחים, כולל אלה בקבוצת העבודה הסביבתית, מסכימים כי אין צורך לחתוך אורז חום מתוך הדיאטה שלך לחלוטין. במקום זאת, לעשות מאמץ כדי לאכול מגוון של דגנים מלאים. "אם אתה בדרך כלל יש אורז חום כל יום, לנסות להחליף עם משהו כמו קינואה, פארו, או דוחן", אומר קורדינג. לפקוח עין על מזונות ארוזים המכילים אורז או מרכיבים מבוססי אורז כמו סירופ אורז חום (המשמש לעתים קרובות כדי להמתיק דגנים טבעיים או סרגלי גרנולה), גם. עדיף לאכול אותם מדי פעם, במקום כל יום.

שים לב ל: